Argentinské Tango- Lektoři - Studio Tango One

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Argentinské Tango- Lektoři

O NÁS
Lektoři


Julio Horacio Martínez Cajide

Julio Martínez přijížděl do Prahy od roku 2000, aby zde pořádal kurzy argentinského tanga jak pro profesionální tanečníky, tak pro zájemce z řad široké veřejnosti. V roce 2004 se v Praze usazuje natrvalo a začíná s pravidelnou výukou argentinské tanga v České republice. V roce 2009 zakládá vlastní taneční studio TangoOne ve Štěpánské ulici, kde vyučuje spolu se svoji oficiální taneční partnerkou Alexandrou Atabekián.  
Juliova kariéra zahrnuje univerzitní vzdělání (hudba, tango, kinematografie) a více než 25 let působení jako profesionální tanečník a učitel v Argentině, Mexiku Brazílii, Španělsku, Francii, Německu, České republice, Maďarsku a na Slovensku.
Julio Martínez studoval argentinské tango u nejlepších učitelů, mezi něž patřili Juan Carlos Copes, Miguel Balmaceda, Carlos Rivarola, Aurora Lubiz, Jorge Firpo, a Gloria a Rodolfo Dinzel. V Buenos Aires Julio spolupracoval přes 10 let s Glorií Dinzel na Universidad del Tango (dnešní CETBA) a podílel se na celonárodním projektu výuky tanga na základních školách, kde v devadesátých letech před svým odchodem do Evropy učil stovky dětí ročně.
Juliův taneční styl je tradiční – v uzavřeném objetí. Studenti se v jeho lekcích naučí nejen tančit kroky argentinského tanga, ale především komunikovat tancem, a postupně, se zlepšující se schopností tančit tango, začínají také v tanci improvizovat a komunikovat tichým (neverbálním) způsobem. Julio vyučuje v češtině, španělštině a angličtině.

Alexandra Atabekián


Alexandra Atabekián působí jako oficiální taneční partnerka Julia Martíneze od roku 2009 a společně s Juliem vede kurzy v jeho studiu TangoOne v Praze a na dalších místech České republiky. V létě 2015 Alexandra přebírá vedení studia a rozšiřuje působnost studia ve formě pravidelné výuky také do Plzně.  
Alexandra pracovně působila v oboru matematiky, učila na prestižních univerzitách v různých zemích. Tanec a hudba pro ni byly původně koníčkem, argentinskému tangu se začíná naplno věnovat v roce 2005.
Alexandřin taneční styl se vyznačuje precizní technikou, elegancí a hravostí. Svůj styl formovala u vyhlášených zahraničních učitelů působících v Evropě: Sebastián Arce a Mariana Montes, Mariano Chicho Frúmboli a Juana Sepúlveda, Ariadna Naveira a Fernando Sanchez, Sabrina a Rubén Veliz, Horacio Godoy atd.  
Její dlouholetá zkušenost s výukou matematiky a tanga v kombinaci s hudebním vzděláním a baletní průpravou ji dávají jedinečnou schopnost učit tango precizně, laskavě a trpělivě. Alexandra vyučuje v češtině, angličtině a ruštině.

Stanislav Katina

Stanislav Katina, univerzitní docent matematické statistiky, je zároveň také tanečník, choreograf a učitel argentinského tanga, kterému se věnuje již 17 let. V roce 2008 absolvoval tříleté studium tanga v odboru Teorie, mechanika, technika a choreografie argentinského tanga (ukončené učitelským diplomem) na Centro Educativo del Tango de Buenos Aires (CETBA) a v roce 2013 osmileté studium klasického tance (ukončené prvním profesionálním diplomem) na Faculty of Classical Ballet, International Society of Teachers of Dancing v skotském Glasgow. Dále také studoval techniky moderního tance (Limon, Graham, Cunningham a release-based), Ashtanga jogu a Pilates. Stanislavův taneční styl se vyznačuje precizní technikou, muzikální přesností, lehkostí, uvolněností a harmonií v páru. V současnosti je jeho oficiální taneční partnerkou Alexandra Atabekian.
Se svými choreografiemi vystupoval na Slovensku, v České republice, Rakousku, Skotsku a Kanadě. Absolvoval kolem padesáti workshopů různých tango stylů (tango salon, tango nuevo, tango milonguero, vals crillo a milonga), tango muzikality pro páry, mužskou i ženskou techniku po celé Evropě a Jižní a Severní Americe. Mezi jeho převážně argentinské učitele patří Julio Martínez, Sabrina a Rubén Véliz, Juana Sepúlveda a Mariano "Chicho" Frúmboli, Dana Frígoli a Adrián Ferreyra, Roxana Suárez a Sebastián Achával, Jorge Torres, Joaquín Amenábar, Nicolás Bertucci, Jorge Firpo, Ricardo Maceiras “El Pibe Sarandi”, Elina Roldán a Ramiro Gigliotti, Ariadna Naveira a Fernando Sánchez, Horacio Godoy a Cecilia Berra, Mabel Rivero a Gustavo Colmenarejo, Pablo Rodríguez & Noelia Hurtado, María Belén Giachello a Diego "El Pájaro" Riemer, Virginia Cutillo a José Halfon, José Vazquez a Ana Yarigo, Mimma Mercurio a Alex Cantarelli, María Mondino a Ismael Ludman, Lilach Mor a Cristian Duarte, Cintia Tinelli a Lucas Panero, Jenny a Ricardo Oria a jine.. 

last updated on:Ср 21.11.18

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky